Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu próchnicy, chorób dziąseł/przyzębia oraz innych chorób jamy ustnej. Systematyczne wizyty u stomatologa pozwalają zadbać o stan Twoich zębów i dziąseł, których zła kondycja może wpływać na pojawienie się zaburzeń ogólnoustrojowych, dlatego tak ważne jest usuwanie kamienia nazębnego i dbanie o odpowiednią higienę. 

Profilaktyczne badania stomatologiczne przeprowadzane w Dentest Clinic pozwalają dokładnie ocenić stan zębów i całej jamy ustnej. Stanowią one podstawę w doborze odpowiednich zabiegów i opracowaniu indywidualnego programu wizyt u stomatologa. Przeprowadzone badania i zabiegi profilaktyczne pozwalają zachować narząd żucia w dobrym zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu, co wyeliminuje powstawanie dokuczliwych problemów i dolegliwości bólowych.

Pacjenci Dentest Clinic mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Dzielimy się wiedzą, doradzamy, diagnozujemy, podejmujemy działania, które zapobiegają rozwojowi chorób zębów i jamy ustnej. W tym celu wykonujemy zabiegi takie jak:

  • skaling, czyli usunięcie kamienia
  • piaskowanie zębów
  • fluoryzacja
  • lakowanie
  • usuwanie kamienia nazębnego
  • wykonanie szyny/nakładki relaksacyjnej

Naszych najmłodszych Pacjentów uczymy zasad prawidłowego dbania o zdrowie jamy ustnej, które zaprocentują w późniejszych latach ich życia. Dodatkowo każdy z naszych Pacjentów ma dostęp do rzetelnego instruktażu higieny jamy ustnej, który obejmuje edukację z zakresu właściwego szczotkowania i doboru odpowiednich preparatów do codziennej higieny jamy ustnej.