Stomatologia dziecięca

Zdrowie jamy ustnej najmłodszych Pacjentów ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju zębów mlecznych, a w późniejszym okresie również zębów stałych. Przestrzeganie zasad higieny jamy ustanej minimalizuje ryzyko powstawania stanów zapalnych oraz ognisk próchnicy. W prawidłowy sposób przebiega również proces kształtowania się struktur kości szczęki i żuchwy.

Mali pacjenci często odczuwają lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Wynika to przede wszystkim z ich niewiedzy i strachu przed nieznanym. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie leczenia od wizyty adaptacyjnej. Wizyta adaptacyjna ma charakter zapoznawczy i nie wiąże się z wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów czy procedur medycznych. Dziecko poznaje lekarza stomatologa, poznaje gabinet z wszystkimi sprzętami i narzędziami. Po takiej wizycie każda kolejna będzie przebiegała w dużo większym komforcie psychicznym dla małego Pacjenta.

Zespół Dentest Clinic zapewnia kompleksową opiekę stomatologiczną najmłodszych Pacjentów. Leczymy istniejące problemy i podejmujemy odpowiednie działania w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia nowych. Oferujemy m.in.:

  • wizytę adaptacyjną
  • wypełnienia w zębach mlecznych (białe i kolorowe)
  • fluoryzację zębów
  • lakowanie
  • usuwanie zębów mlecznych
  • podcięcie wędzidełka u niemowlaka

Wizyta adaptacyjna odbywa się w Dentest Clinic w komfortowych warunkach, przyjaznych najmłodszym. Każdy Pacjent otoczony jest indywidualną opieką, a proces adaptacji dostosowywany jest do jego potrzeb.